Šroubový kompresor SCR-7,5/10PM2 příkon motoru 7,5 kW, dodávaný tlak 10 bar, objemový výkon 57 Nm³/h

112 435 Kč 136 046 Kč včetně DPH
Skladem

Inovativní a úsporný malý šroubový kompresor pro úsporu až 50 % elektrické energie. Plynulá regulace otáček frekvenčním měničem, přímý bezeztrátový pohon 1:1, vysoce efektivní elektromotor IE4 s permanentními magnety a olejovým chlazením a elektronická řídicí jednotka ve standardu. To vše v perfektně kompaktní sestavě na tlakové nádobě a s jedinečným přístupem pro servis.

Pronájem stroje na 5 let včetně údržby: 3.235 Kč/125 € měsíčně bez DPH zjistit více >

Záruka na 5 let bez dalších podmínek: 6.803 Kč/260 € bez DPH zjistit více >

Doprava po České republice: zdarma

Instalace kdekoliv v České republice: 7.700 Kč/294 € bez DPH zjistit více >

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přímý pohon 1:1

Kompresory řady SCR-PM2 jsou vybaveny velmi účinnými šroubovými bloky ALLY WIN, které byly zkonstruovány v Německu a disponují několika mezinárodními patenty. Šroubový blok je spojen přímo s hlavním elektromotorem pomocí kuželového spoje, díky čemuž neexistují ztráty v převodovém ústrojí.

více o výhodách přímého pohonu >

Motor IE4 s permanentními magnety

Použité elektromotory s permanentními magnety patří mezi moderní motory s velmi vysokou účinností IE4 dle normy IEC EN 60034, díky které dochází ke zvýšení účinnosti motoru až o 5 % ve srovnání s motory používanými v běžných kompresorech. Motory jsou navíc perfektně chlazené olejem i při nízkých otáčkách a díky vysokému elektrickému krytí IP65 umožňují dokonalou ochranu před prachem a vlhkostí. Konstrukce PM-motoru navíc neobsahuje žádná ložiska, čímž odpadá i aspekt údržby motoru.

více o úsporách PM-motoru >

Plynulá regulace otáček

Díky plynulé regulaci otáček frekvenčním měničem dochází ke značným úsporám a to zejména díky eliminaci chodu naprázdno a možnosti přizpůsobit výstupní tlak z kompresoru.

více o úsporách regulací otáček >

Elektronická řídicí jednotka

Kompresory jsou vybaveny elektronickou řídicí jednotkou SOP-20 s monochromatickým displejem a tlačítkovým ovládáním. Jednotka SOP-20 automaticky řídí chod stroje, informuje o jeho provozním stavu a potřebách údržby a je vybavena rozličnými možnostmi uživatelských nastavení.

Účinná separace oleje

Kompresory SCR-PM2 jsou vybavené unikátním řešením separace oleje z vyrobeného vzduchu, ke které dochází v labyrintové struktuře jedné z komor tlakové nádoby. Toto řešení umožňuje především výrazně snížit zástavbové rozměry stroje.

Trubky místo hadic

Na kompresorech SCR-PM2 naleznete pouze kovové trubky místo tradičních flexibilních hadic. Ušetříte tak do budoucna na výměnách hadic a do maximální možné míry eliminujete riziko prasknutí hadice a následného úniku vzduchu či oleje.

Minimální instalační plocha

Řada SCR-PM je revolučním konceptem z hlediska rozměrů stroje. Kompresory SCR-PM2 jsou tak malé, že se vejdou prakticky všude a zabírají neuvěřitelně malou instalační plochu do 0,75 m2.

Úžasný komfort při údržbě

Jedinečný odklápěcí kryt zajišťuje okamžitý a pohodlný přístup ke všem částem kompresoru. Kromě toho je stroj vybavený glycerinovými manometry pro snadný odečet tlaku, olejoznakem z vnější strany nebo odklápěcími dvířky pro výměnu oleje. Údržba a servis nebyly nikdy tak rychlé a prostorově příjemné pro servisní techniky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šroubové kompresory SCR
Série: SCR-PM2
Typ kompresoru: šroubový
Způsob mazání: olejový
Převod: přímý
Způsob chodu: regulace otáček
Účinnost motoru: IE4
Příkon: 7,5 kW
Tlak: 10 bar
Max. tlak: 10 bar
Min. tlak: 5 bar
Výkon FAD (max.): 57 Nm³/h
Výkon FAD (min.): 28,8 Nm³/h
Regulační rozsah: 0.5
Objem vzdušníku: 128 l
Závit: 1/2"
Ventilace: 1 260 m³/h
Hlučnost: 67±3 dB(A)
Délka: 1 208 mm
Šířka: 550 mm
Výška: 1 040 mm
Hmotnost: 280 kg

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení