Uvádíme na trh spirálové kompresory SCR-XA

Přicházíme na trh s novou řadou spirálových kompresorů SCR-XA pro trvalou dodávku bezolejového vzduchu.

Spirálové kompresory řady XA pokrývající příkonové rozhraní od 2,2 do 30 kW nepotřebují ke svému provozu mazací olej a poskytují tak zcela bezolejový vzduch splňující požadavky třídy 0 pro olej dle normy ČSN ISO 8573-1. Díky velmi nízké hlučnosti lze navíc tyto stroje instalovat přímo v místě aplikace bez nutnosti budování kompresorové místnosti a investování do systému potrubních rozvodů.

Pro výrobu stlačeného vzduchu jsou na kompresorech SCR-XA použity spirálové bloky renomovaného japonského výrobce ANEST IWATA, které se díky robotizované výrobě bloků vyznačují vysokou kvalitou a každý vyrobený kus je tak prakticky identický. Podle aktuální spotřeby stlačeného vzduchu zároveň dochází u modelů z řady XA k jejich postupnému zapínání a vypínání s důrazem na úsporu energií. Stroje jsou taktéž vybaveny elektronickou řídicí jednotkou SCR9000 se 7" dotykovou barevnou obrazovkou, jejíž software zajišťuje pravidelné prostřídávání jednotlivých bloků a optimalizuje tak jejich opotřebení.

Spirálové kompresory se vyznačují velmi jednoduchou konstrukcí s absencí systému olejového okruhu. Díky tomu dochází k výrazné eliminaci pravidelné údržby na minimum úkonů.

Díky těmto vlastnostem jsou spirálové kompresory z řady SCR-XA vhodné pro dodávku stlačeného vzduchu pro oblast stomatologie a nemocnic, farmacie, laboratoří, výroby polovodičů, nápojového průmyslu, lakoven, plastikářství nebo potravinářství.

Základní popis

  • spirálové bloky ANEST IWATA
  • bezolejový vzduch třídy 0
  • převod klínovými řemeny
  • extrémně nízká hlučnost
  • elektronická řídicí jednotka SCR9000 se 7" barevným displejem

Příkon: 2,2 až 30 kW
Tlakové verze: 7, 8, 10 bar
Dodávané množství: 12 až 211 Nm3/h

Více o řadě SCR-XA