Šroubový kompresor SCR-55/10PM příkon motoru 55 kW, dodávaný tlak 10 bar, objemový výkon 504 Nm³/h

652 007 Kč 788 928 Kč včetně DPH
Skladem

Vysoce úsporný šroubový kompresor s plynulou regulací otáček frekvenčním měničem. Kompresor je vybaven přímým bezeztrátovým pohonem 1:1 a vysoce efektivním elektromotorem IE4 s permanentními magnety a olejovým chlazením. Ovládání zajišťuje elektronická řídicí jednotka SCR9000 se 7" barevným dotykovým displejem. Kompresor disponuje třístupňovým separačním systémem pro velmi nízký obsah oleje na výstupu. Chlazení zajišťuje úsporný ventilátor s plynulou regulací otáček.

Technologie na kompresorech SCR
Motory kompresorů SCR s permanentními magnety mají účinnost IE4, asynchronní motory potom IE3/IE4. Stroje s frekvenčním měničem INNOVANCE mají nejvyšší možnou účinnost IE2. Z toho vyplývá, že všechny kompresory SCR vybavené frekvenčním měničem tedy splňují účinnost systému IES2 dle IEC 61800-9.

Pronájem stroje na 5 let včetně údržby: 602 € měsíčně bez DPH zjistit více >

Záruka na 5 let bez dalších podmínek: 32.601 Kč/1.274 € bez DPH zjistit více >

Doprava po České republice: zdarma

Instalace kdekoliv v České republice: 23.084 Kč/902 € bez DPH zjistit více >

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přímý pohon 1:1

Kompresory řady SCR-PM jsou vybaveny velmi účinnými šroubovými bloky ALLY WIN, které byly zkonstruovány v Německu a disponují několika mezinárodními patenty. Šroubový blok je spojen přímo s hlavním elektromotorem pomocí kuželového spoje, díky čemuž neexistují ztráty v převodovém ústrojí.

více o výhodách přímého pohonu >

Motor IE4 s permanentními magnety

Použité elektromotory s permanentními magnety patří mezi moderní motory s velmi vysokou účinností IE4 dle normy IEC EN 60034, díky které dochází ke zvýšení účinnosti motoru až o 3% ve srovnání s motory používanými v běžných kompresorech. Motory jsou navíc perfektně chlazené olejem i při nízkých otáčkách a díky vysokému elektrickému krytí IP65 umožňují dokonalou ochranu před prachem a vlhkostí. Konstrukce PM-motoru navíc neobsahuje žádná ložiska, čímž odpadá i aspekt údržby motoru.

více o úsporách PM-motoru >

Plynulá regulace otáček

Díky plynulé regulaci otáček frekvenčním měničem dochází ke značným úsporám a to zejména pomocí eliminace chodu naprázdno a možnosti přizpůsobit výstupní tlak z kompresoru.

více o úsporách regulací otáček >

Elektronická jednotka SCR9000

Moderní jednotka se 7" barevným dotykovým displejem a s komunikací v českém jazyce s perfektním softwarovým vybavením umožňuje mnoho uživatelských nastavení, zobrazování parametrů o provozu stroje a hlášení případných poruch.

více o jednotce SCR9000 >

Ventilace s regulací otáček

Kompresory SCR-PM jsou vybavené systémem ventilace se zapínáním a regulací chlazení podle potřeb stroje. Kromě úspory na energiích tak mohou kompresory SCR-PM pracovat při teplotách až do +45 °C a s velmi nízkou výstupní teplotou vzduchu.

více o účinné ventilaci >

Trubky místo hadic

Na kompresorech SCR-PM naleznete pouze kovové trubky místo tradičních pryžových hadic. Ušetříte tak do budoucna na výměnách hadic a do maximální možné míry eliminujete riziko prasknutí hadice a následného úniku vzduchu či oleje.

Účinná separace oleje

Díky třístupňové separaci oleje pomocí odstředivé síly, gravitace a separačního filtru je na výstupu z kompresoru špičkově upravený stlačený vzduch s obsahem oleje <mg/m3.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šroubové kompresory SCR-PM
Série: SCR-PM
Typ kompresoru: šroubový
Způsob mazání: olejový
Převod: přímý
Způsob chodu: regulace otáček
Účinnost motoru: IE4
Příkon: 55 kW
Tlak: 10 bar
Max. tlak: 10 bar
Min. tlak: 6,5 bar
Výkon FAD (max.): 504 Nm³/h
Výkon FAD (min.): 120 Nm³/h
Regulační rozsah: 0.75
Výstup: 2"
Ventilace: 15 600 m³/h
Hlučnost: 75±3 dB(A)
Délka: 1 800 mm
Šířka: 1 200 mm
Výška: 1 550 mm
Hmotnost: 1 230 kg