Šroubový kompresor SCR-15/10EPM příkon motoru 15 kW, dodávaný tlak 10 bar, objemový výkon 138 Nm³/h

227 897 Kč 275 755 Kč včetně DPH
Do 1 týdne

Vysoce efektivní olejem mazaný šroubový kompresor s extrémním výkonem a motorem s permanentními magnety a efektivitou IE4. Stroj byl vyvinut s ohledem na co nejefektivnější výrobu stlačeného vzduchu v průmyslových provozech a dokáže nahradit velmi často i kompresory s příkonem motoru o jeden až dva řády vyšším.

Díky přímému spojení šroubového bloku s elektromotorem pracuje kompresor řady SCR-EPM bez jakýchkoliv ztrát energie v převodovém ústrojí. Oproti kompresorům s klínovými řemeny, spojkou či převodovkou tak odpadá jakákoliv údržba a kromě úspor na energii ušetří uživatel i na servisu stroje.

Pronájem stroje na 5 let včetně údržby: 256 € měsíčně bez DPH zjistit více >

Záruka na 5 let bez dalších podmínek: 11.395 Kč/466 € € bez DPH zjistit více >

Doprava po České republice: zdarma

Instalace kdekoliv v České republice: 11.202 Kč/458 € bez DPH zjistit více >

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bezeztrátový přímý pohon

Díky přímému spojení šroubového bloku s elektromotorem pracují kompresory z řady SCR-EPM bez jakýchkoliv ztrát energie v převodovém ústrojí. Oproti kompresorům s klínovými řemeny, převodovkou nebo elastickou spojkou navíc odpadá jakákoliv údržba.

více o výhodách přímého pohonu >

PM-motor s efektivitou IE4

Řada kompresorů SCR-EPM používá nejmodernější technologii olejem mazaných motorů s permanentními magnety, které mají díky své konstrukci extrémní účinnost, která předčí požadavky účinnosti IE4 podle normy IEC EN 60034 a převyšují v průměru o 5 - 6 % běžné motory s účinností IE2 používané jako standardní řešení u kompresorů s regulací otáček.

více o úsporách PM-motoru >

Frekvenční měniče s vektorovým řízením

Kompresory SCR-EPM jsou vybavené špičkovými frekvenčními měniči INOVANCE, které umožňují udržovat potřebný výstupní tlak a přizpůsobují rychlost otáček pohonného soustrojí okamžitým potřebám dodávky stlačeného vzduchu.

Elektronická jednotka SCR9000

Moderní jednotka se 7" barevným dotykovým displejem a s komunikací v českém jazyce s perfektním softwarovým vybavením umožňuje mnoho uživatelských nastavení, zobrazování parametrů o provozu stroje a hlášení případných poruch.

více o jednotce SCR9000 >

Účinná separace oleje

Šroubové kompresory řady SCR-EPM jsou vybavené vysoce účinným systémem separace oleje, který zajišťuje perfektní výstupní kvalitu stlačeného vzduchu se špičkovým obsahem oleje < 3 ppm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šroubové kompresory SCR-EPM
Série: SCR-EPM
Typ kompresoru: šroubový
Způsob mazání: olejový
Převod: přímý
Způsob chodu: regulace otáček
Účinnost motoru: IE4
Příkon: 15 kW
Tlak: 10 bar
Max. tlak: 10 bar
Min. tlak: 6 bar
Výkon FAD (max.): 138 Nm³/h
Výkon FAD (min.): 36 Nm³/h
Závit: 1"
Ventilace: 5 400 m³/h
Hlučnost: 66 dB(A)
Délka: 1 200 mm
Šířka: 800 mm
Výška: 1 100 mm
Hmotnost: 480 kg