Šroubový kompresor SCR-15/10PM2 příkon motoru 15 kW, dodávaný tlak 10 bar, objemový výkon 120 Nm³/h

157 231 Kč 190 250 Kč včetně DPH
Skladem

Inovativní a úsporný malý šroubový kompresor pro úsporu až 50 % elektrické energie. Plynulá regulace otáček frekvenčním měničem, přímý bezeztrátový pohon 1:1, vysoce efektivní elektromotor IE4 s permanentními magnety a olejovým chlazením a elektronická řídicí jednotka ve standardu. To vše v perfektně kompaktní sestavě na tlakové nádobě a s jedinečným přístupem pro servis.

Technologie na kompresorech SCR
Motory kompresorů SCR s permanentními magnety mají účinnost IE4, asynchronní motory potom IE3/IE4. Stroje s frekvenčním měničem INNOVANCE mají nejvyšší možnou účinnost IE2. Z toho vyplývá, že všechny kompresory SCR vybavené frekvenčním měničem tedy splňují účinnost systému IES2 dle IEC 61800-9.

Pronájem stroje na 5 let včetně údržby: 163 € měsíčně bez DPH zjistit více >

Záruka na 5 let bez dalších podmínek: 7.862 Kč/308 € bez DPH zjistit více >

Doprava po České republice: zdarma

Instalace kdekoliv v České republice: 10.220 Kč/400 € bez DPH zjistit více >

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přímý pohon 1:1

Kompresory řady SCR-PM2 jsou vybaveny velmi účinnými šroubovými bloky ALLY WIN, které byly zkonstruovány v Německu a disponují několika mezinárodními patenty. Šroubový blok je spojen přímo s hlavním elektromotorem pomocí kuželového spoje, díky čemuž neexistují ztráty v převodovém ústrojí.

více o výhodách přímého pohonu >

Motor IE4 s permanentními magnety

Použité elektromotory s permanentními magnety patří mezi moderní motory s velmi vysokou účinností IE4 dle normy IEC EN 60034, díky které dochází ke zvýšení účinnosti motoru až o 5 % ve srovnání s motory používanými v běžných kompresorech. Motory jsou navíc perfektně chlazené olejem i při nízkých otáčkách a díky vysokému elektrickému krytí IP65 umožňují dokonalou ochranu před prachem a vlhkostí. Konstrukce PM-motoru navíc neobsahuje žádná ložiska, čímž odpadá i aspekt údržby motoru.

více o úsporách PM-motoru >

Plynulá regulace otáček

Díky plynulé regulaci otáček frekvenčním měničem dochází ke značným úsporám a to zejména díky eliminaci chodu naprázdno a možnosti přizpůsobit výstupní tlak z kompresoru.

více o úsporách regulací otáček >

Elektronická řídicí jednotka

Kompresory jsou vybaveny elektronickou řídicí jednotkou SOP-20 s monochromatickým displejem a tlačítkovým ovládáním. Jednotka SOP-20 automaticky řídí chod stroje, informuje o jeho provozním stavu a potřebách údržby a je vybavena rozličnými možnostmi uživatelských nastavení.

Účinná separace oleje

Kompresory SCR-PM2 jsou vybavené unikátním řešením separace oleje z vyrobeného vzduchu, ke které dochází v labyrintové struktuře jedné z komor tlakové nádoby. Toto řešení umožňuje především výrazně snížit zástavbové rozměry stroje.

Trubky místo hadic

Na kompresorech SCR-PM2 naleznete pouze kovové trubky místo tradičních flexibilních hadic. Ušetříte tak do budoucna na výměnách hadic a do maximální možné míry eliminujete riziko prasknutí hadice a následného úniku vzduchu či oleje.

Minimální instalační plocha

Řada SCR-PM je revolučním konceptem z hlediska rozměrů stroje. Kompresory SCR-PM2 jsou tak malé, že se vejdou prakticky všude a zabírají neuvěřitelně malou instalační plochu do 0,75 m2.

Úžasný komfort při údržbě

Jedinečný odklápěcí kryt zajišťuje okamžitý a pohodlný přístup ke všem částem kompresoru. Kromě toho je stroj vybavený glycerinovými manometry pro snadný odečet tlaku, olejoznakem z vnější strany nebo odklápěcími dvířky pro výměnu oleje. Údržba a servis nebyly nikdy tak rychlé a prostorově příjemné pro servisní techniky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šroubové kompresory SCR-PM2
Série: SCR-PM2
Typ kompresoru: šroubový
Způsob mazání: olejový
Převod: přímý
Způsob chodu: regulace otáček
Účinnost motoru: IE4
Příkon: 15 kW
Tlak: 10 bar
Max. tlak: 10 bar
Min. tlak: 5 bar
Výkon FAD (max.): 120 Nm³/h
Výkon FAD (min.): 60 Nm³/h
Regulační rozsah: 0.5
Objem vzdušníku: 128 l
Výstup: 3/4"
Ventilace: 2 000 m³/h
Hlučnost: 69±3 dB(A)
Délka: 1 218 mm
Šířka: 605 mm
Výška: 1 130 mm
Hmotnost: 340 kg