Šroubový kompresor SCR-132/7EPM2 příkon motoru 132 kW, dodávaný tlak 7 bar, objemový výkon 1800 Nm³/h

1 556 639 Kč 1 883 533 Kč včetně DPH
Na objednávku

Olejem mazaný šroubový kompresor s extrémním objemovým výkonem a s kapalinou chlazeným PM-motorem IE4 byl vyvinut zejména s ohledem na co nejefektivnější výrobu stlačeného vzduchu v průmyslových provozech, využívající nejmodernější konstrukční prvky, které zajistí svému uživateli razantní snížení finančních nákladů spojených se spotřebou energie.

Díky přímému spojení šroubového bloku s elektromotorem pracuje kompresor řady SCR-EPM2 bez jakýchkoliv ztrát energie v převodovém ústrojí. Oproti kompresorům s klínovými řemeny, spojkou či převodovkou tak odpadá jakákoliv údržba a kromě úspor na energii ušetří uživatel i na servisu stroje.

Technologie na kompresorech SCR
Motory kompresorů SCR s permanentními magnety mají účinnost IE4, asynchronní motory potom IE3/IE4. Stroje s frekvenčním měničem INNOVANCE mají nejvyšší možnou účinnost IE2. Z toho vyplývá, že všechny kompresory SCR vybavené frekvenčním měničem tedy splňují účinnost systému IES2 dle IEC 61800-9.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bezeztrátový přímý pohon

Díky přímému spojení šroubového bloku s elektromotorem pracují kompresory z řady SCR-EPM2 bez jakýchkoliv ztrát energie v převodovém ústrojí. Oproti kompresorům s klínovými řemeny, převodovou nebo elastickou spojkou navíc odpadá jakákoliv údržba.

více o výhodách přímého pohonu >

Kapalinou chlazený PM-motor IE4

Řada kompresorů SCR-EPM2 přináší na trh jedinečnou technologii motorů s permanentními magnety s nezávislým kapalinovým chlazením, které mají díky své konstrukci extrémní účinnost, která zdaleka předčí požadavky účinnosti IE4 podle normy IEC EN 60034 a převyšují běžně používané asynchronní motory až o 5 %.

více o úsporách PM-motoru >

Frekvenční měniče s vektorovým řízením

Kompresory SCR-EPM2 jsou vybavené špičkovými frekvenčními měniči INOVANCE, které umožňují udržovat potřebný výstupní tlak a přizpůsobují rychlost otáček pohonného soustrojí okamžitým potřebám dodávky stlačeného vzduchu.

Elektronická jednotka SCR9000

Moderní jednotka se 7" barevným dotykovým displejem a s komunikací v českém jazyce s perfektním softwarovým vybavením umožňuje mnoho uživatelských nastavení, zobrazování parametrů o provozu stroje a hlášení případných poruch.

více o jednotce SCR9000 >

Účinná separace oleje

Šroubové kompresory řady SCR-EPM2 jsou vybavené vysoce účinným systémem separace oleje, který zajišťuje perfektní výstupní kvalitu stlačeného vzduchu se špičkovým obsahem oleje < 3 ppm.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šroubové kompresory SCR-EPM2
Série: SCR-EPM2
Typ kompresoru: šroubový
Způsob mazání: olejový
Převod: přímý
Způsob chodu: regulace otáček
Účinnost motoru: IE4
Příkon: 132 kW
Tlak: 7 bar
Max. tlak: 7 bar
Min. tlak: 6 bar
Výkon FAD (max.): 1800 Nm³/h
Výkon FAD (min.): 498 Nm³/h
Výstup: DN 80
Ventilace: 25 000 m³/h
Hlučnost: 78±3 dB(A)
Délka: 2 700 mm
Šířka: 1 650 mm
Výška: 2 150 mm
Hmotnost: 3 050 kg