Spirálový kompresor SCR-4/8XA příkon motoru 3,7 kW, dodávaný tlak 8 bar, objemový výkon 24 Nm³/h

165 022 Kč 199 677 Kč včetně DPH
Na objednávku

Spirálový kompresor určený pro trvalou dodávku bezolejového vzduchu třídy 0 dle ČSN ISO 8573-1 v mnoha kritických aplikacích, které vyžadují minimalizaci rizika spojeného s obsahem oleje ve stlačeném vzduchu jako jsou například nemocnice, analytické laboratoře, potravinářství, nápojový průmysl, průmyslové lakovny, výroba polovodičových součástek nebo pneumatická doprava.

Výrobu bezolejového vzduchu zajišťují špičkové spirálové bloky renomovaného japonského výrobce ANEST IWATA, které jsou spojené s elektromotory pomocí převodu s klínovými řemeny. Teplota dodávaného vzduchu je před výstupem ze stroje snížena dochlazovači a účinným ventilačním systémem.

Provoz kompresoru je již ve standardu ovládaný moderní řídicí jednotkou SCR9000 s komfortním barevným dotykovým displejem a vybavenou mnoha funkcemi pro řízení, nastavení a signalizaci provozních hodnot.

Pronájem stroje na 5 let včetně údržby: 276 € měsíčně bez DPH zjistit více >

Záruka na 5 let bez dalších podmínek: 8.252 Kč/323 € bez DPH zjistit více >

Doprava po České republice: zdarma

Instalace kdekoliv v České republice: 7.448 Kč/291 € bez DPH zjistit více >

Detailní informace

Detailní popis produktu

SCR-XA - funkční principy

Špičkový spirálový blok

Kompresory řady SCR-XA používají pro výrobu vzduchu spirálové bloky renomovaného japonského výrobce ANEST IWATA vyznačující se vysokou kvalitou. Díky plně robotizované výrobě bloků je každý vyrobený kus prakticky identický.

SCR-XA spirálový blok

Žádné riziko kontaminace olejem

Prostor mezi pevnou a pohyblivou spirálou je utěsněný speciálním hrotovým těsněním. Díky této konstrukci nepotřebují spirálové kompresory mazací olej a poskytují zcela bezolejový vzduch splňující požadavky třídy 0 pro olej dle normy ČSN ISO 8573-1. Kvalita bezolejového vzduchu dodávaného kompresory SCR-XA je ověřena certifikací notifikovanou osobou TÜV Rheinland.

Extrémně tiché!

Využití principu spirálového bloku poskytuje nejen bezolejový vzduch, ale i výrazně nižší hlučnost, než u pístových, šroubových nebo zubových kompresorů. Velmi nízká hlučnost kompresorů řady SCR-XA umožňuje jejich instalaci přímo v místě aplikace a není nutné budovat s vysokými náklady kompresorovou místnost a investovat do systému potrubních rozvodů.

Elektronická jednotka SCR9000

Moderní jednotka se 7" barevným dotykovým displejem a s komunikací v českém jazyce s perfektním softwarovým vybavením umožňuje mnoho uživatelských nastavení, zobrazování parametrů o provozu stroje a hlášení případných poruch.

více o jednotce SCR9000 >

Účinný systém chlazení

Před výstupem z kompresoru je redukována teplota stlačeného vzduchu pomocí dochlazovače, tak aby se maximálně snížil obsah vody vzniklé při kompresi.

Pro další redukci provozní teploty jsou kompresory SCR-XA vybavené radiálním ventilátorem na spirálovém bloku a nezávislým ventilátorem odvádějícím teplo ven ze skříně kompresoru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kompresory SCR
Série: SCR-XA
Typ kompresoru: spirálový
Způsob mazání: bezolejový
Převod: klínové řemeny
Způsob chodu: pevné otáčky
Účinnost motoru: IE3
Příkon: 3,7 kW
Tlak: 8 bar
Max. tlak: 8 bar
Min. tlak: 5 bar
Výkon FAD: 24 Nm³/h
Výstup: 3/4"
Ventilace: 1 100 m³/h
Hlučnost: 60 dB(A)
Délka: 1 100 mm
Šířka: 650 mm
Výška: 980 mm
Hmotnost: 230 kg