Spirálové kompresory SCR-XA

Základní popis

 • spirálové bloky ANEST IWATA
 • bezolejový vzduch třídy 0
 • převod klínovými řemeny
 • extrémně nízká hlučnost
 • elektronická řídicí jednotka SCR9000 se 7" barevným displejem

Příkon: 2,2 až 30 kW
Tlakové verze: 7, 8, 10 bar
Dodávané množství: 12 až 211 Nm3/h

ZÍSKAT NABÍDKU NA MÍRU

Produktové video

Video SCR-XA

Seznamte se blíže s řadou kompresorů SCR-XA v naší krátké videoprezentaci.

Technické vlastnosti

Bezolejové a tiché

Spirálové kompresory nepotřebují pro svůj provoz mazací olej a poskytují zcela bezolejový vzduch splňující požadavky třídy 0 pro olej dle normy ČSN ISO 8573-1. Kvalita bezolejového vzduchu dodávaného kompresory SCR-XA je ověřena certifikací notifikovanou osobou TÜV Rheinland.

Velmi nízká hlučnost kompresorů řady SCR-XA umožňuje jejich instalaci přímo v místě aplikace a není nutné budovat s vysokými náklady kompresorovou místnost a investovat do systému potrubních rozvodů.

SCR-XA bezolejový, tichý

Konstrukce stroje

SCR-XA funkční principy

Funkční principy

Spirálový blok je tvořený pevnou a pohyblivou spirálou, která je připojená k elektromotoru a vytváří rotační krouživý pohyb. Vzduch z atmosféry je nasávaný z vnější obvodové strany bloku do prostoru mezi oběma spirálami a postupně je unášený ke středové části, kde je umístěn výstup stlačeného vzduchu. Při postupu vzduchu od vnějšího obvodu ke středu je postupně snižován objem a zvyšován tlak.

SCR-XA spirálový blok

Špičkové spirálové bloky

Kompresory řady SCR-XA používají pro výrobu vzduchu spirálové bloky renomovaného japonského výrobce ANEST IWATA vyznačující se vysokou kvalitou. Díky plně robotizované výrobě bloků je každý vyrobený kus prakticky identický.

U modelů s několika spirálovými bloky dochází k jejich postupnému úspornému zapínání a vypínání podle aktuální potřeby stlačeného vzduchu. Software v řídicí jednotce současně zajišťuje jejich pravidelné prostřídávání a optimalizuje jejich opotřebení.

Řídicí jednotka SCR9000

Moderní systém pro ovládání chodu šroubových kompresorů s komfortní 7" dotykovou barevnou obrazovkou a disponuje následujícími funkcemi a vlastnostmi:

 • ovládání pomocí tlačítek
 • zobrazení všech potřebných parametrů o chodu stroje
 • indikace provozních varování a alarmů
 • historie alarmů pro analýzu poruch stroje
 • uživatelské úrovně přes hesla
 • praktické zobrazení spotřeby elektrické energie
 • týdenní plán s 5 časovými úseky pro zapínání a vypínání kompresoru
 • automatický restart po výpadku napětí
Více o jednotce SCR9000
SCR-XA řídicí jednotka
SCR-XA chlazení

Účinný systém chlazení

Před výstupem z kompresoru je redukována teplota stlačeného vzduchu pomocí dochlazovačů, instalovaných na výstupu z každého spirálového bloku, tak aby se maximálně snížil obsah vody vzniklé při kompresi.

Pro další redukci provozní teploty jsou kompresory SCR-XA vybavené radiálním ventilátorem na spirálovém bloku a nezávislými ventilátory odvádějícími teplo ven ze skříně kompresoru.

Kovové hadice a trubky

Veškeré fluidní spoje jsou v kompresorech SCR-XA realizovány výhradně pomocí kovových hadic a kovových trubek. U našich strojů nehrozí riziko prasknutí nebo ztráty vzduchu vlivem pryžových hadic.

SCR-XA hadice a trubky
SCR-XA servis

Komfortní servis

Po odkrytování panelů s úchytkami pro jednoduchou manipulaci jsou všechny konstrukční části snadno přístupné a umožňují pohodlnou a rychlou práci servisních techniků.

Informační materiály

Technická specifikace

*objemový výkon je měřen podle normy ISO 1217, příloha C

Ukázky instalací

ODESLAT NEZÁVAZNOU POPTÁVKU